Święta okolicznościowe

Dzień Babci i Dzień Dziadka. Prezenty DIY.

Witam wszystkich w kolejnym wpisie. Dziś i jutro jak wiecie, świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Niektórzy z Was posiadają jeszcze dziadków, niektórzy jak ja niestety już nie. Najważniejszy jest fakt, że pamiętam o nich, a w szczególności o moim dziadziusiu, którego noszę bardzo głęboko w moim sercu. Zawsze mnie wspierał i trzymał w kciuki za moje plany. Kibicował mi przy każdej okazji i nie zapomnę tego do końca swojego życia. Dziadkowie są od tego, aby rozpieszczać swoje wnuki. W tych szczególnych dwóch dniach w roku jednak to my musimy sprawić, by poczuli się wyjątkowo. Oprócz góry miłości nasza babcia i dziadek najbardziej ucieszą się z własnoręcznie wykonanych prezentów. W związku… Read More Dzień Babci i Dzień Dziadka. Prezenty DIY.

Dom, Święta okolicznościowe

Jak udekorować stół karnawałowy? Propozycja srebrno, fioletowo, czarna.

Dla każdego z nas czas karnawału znaczy coś innego. Część z nas, w tym ja wolimy zrobić spokojniejszą imprezę w domu, inni natomiast chętnie uczestniczą w wystawnych balach lub przebieranych imprezach. Warto jednak zawsze wziąć pod uwagę zrobienie kolacji lub innego towarzyskiego spotkania w domu,  gronie najbliższych osób. Przyjmowanie gości należy do sytuacji, że chcemy zaprezentować się z najlepszej strony. Sprzątamy mieszkanie,  przygotowujemy przekąski, wybieramy i dekorujemy odpowiednie miejsce do spędzenia wspólnego czasu. Dziś podpowiemy jak kreatywnie, prosto i elegancko ozdobić karnawałowy stół. Dla osób, które jeszcze nie schowały swojego świątecznego drzewka to idealny moment, by rozpocząć zakończenie Bożonarodzeniowego klimatu w swoim domu, ale poczekajcie, nie wynoście wszystkiego na strych… Read More Jak udekorować stół karnawałowy? Propozycja srebrno, fioletowo, czarna.

Święta okolicznościowe

Jak ładnie zapakować prezent na święta?

Witam w przedświątecznym amoku. To mój pierwszy w życiu post na bloga, ale od czegoś trzeba zacząć. Mam wielką prośbę, nie oceniajcie mnie zbyt pochopnie. Prawdę mówiąc, to Szyszka jest od pisania takich rzeczy, a ja głównie od robót fizycznych, w których czuje się zdecydowanie lepiej. Powróćmy jednak do głównego tematu, czyli jak zapakować ładnie prezenty. Przed nami szczególny okres w tym roku-Boże Narodzenie czas radości, uśmiechów, miłości, choinki i oczywiście prezentów. Tak, tak ja też się już nie mogę doczekać, co mi Mikołaj w tym roku przyniesie. Zapewne rózgę jak zawsze, ale kto to wie. Może nikt mu nie zdążył donieść, że do najgrzeczniejszych nie należałam. Moim zdaniem najfajniejsze… Read More Jak ładnie zapakować prezent na święta?

Balkon/ Taras, Dom, Ogród, Ślub, Święta okolicznościowe

Jak zaczęłyśmy przygodę z florystyką? O czym będzie ten blog?

Jak to wszystko się zaczęło? Pierwsze wpisy są jednymi z najtrudniejszych artykułów, z jakimi musimy się zmierzyć. Zacznijmy może od początku, czyli jak my (Szyszka i Pchełka) poszłyśmy do szkoły i ukończyłyśmy policealne studio Gloker w Krakowie na kierunku florystyka. Dzielenie swojego czasu między pracą a nauką nie przyszło nam łatwo, ale za każdym razem starałyśmy się znaleźć złoty środek, który umożliwi nam rozwijanie swoich pasji oraz zapewnienie sobie środków finansowych na normalne funkcjonowanie. Na zajęciach nabyłyśmy wiele wiedzy. Zarówno tej teoretycznej, jak i praktycznej. Uzupełnieniem kształcenia były dla nas praktyki u Pani Marii, którą podziwiamy i głównie dzięki niej odkryłyśmy, że praca z kwiatami to coś, co w życiu… Read More Jak zaczęłyśmy przygodę z florystyką? O czym będzie ten blog?