Balkon/ Taras, Dom, Ogród, Ślub, Święta okolicznościowe

Jak zaczęłyśmy przygodę z florystyką? O czym będzie ten blog?

Jak to wszystko się zaczęło?
Pierwsze wpisy są jednymi z najtrudniejszych artykułów, z jakimi musimy się zmierzyć. Zacznijmy może od początku, czyli jak my (Szyszka i Pchełka) poszłyśmy do szkoły i ukończyłyśmy policealne studio Gloker w Krakowie na kierunku florystyka. Dzielenie swojego czasu między pracą a nauką nie przyszło nam łatwo, ale za każdym razem starałyśmy się znaleźć złoty środek, który umożliwi nam rozwijanie swoich pasji oraz zapewnienie sobie środków finansowych na normalne funkcjonowanie.
Na zajęciach nabyłyśmy wiele wiedzy. Zarówno tej teoretycznej, jak i praktycznej. Uzupełnieniem kształcenia były dla nas praktyki u Pani Marii, którą podziwiamy i głównie dzięki niej odkryłyśmy, że praca z kwiatami to coś, co w życiu chcemy robić.


Co tu znajdziesz?
Pozwolimy sobie wypunktować kategorie, na które będą podzielone wpisy:

 • Dom
  Poradniki jak zrobić coś samodzielnie w domu. Dekoracje, które krok po kroku pokażemy jak wykonać własnoręcznie. Zawsze na początku wpisu znajdziecie listę przedmiotów, jakich będziecie potrzebować do stworzenia tych małych dzieł sztuki. Pamiętajcie, że nic tak nie cieszy, jak sentencja „zrobiłem/ zrobiłam to sama”. Dodatkowo w tej sekcji znajdziecie sposoby na przemienienie swojego wnętrz w coś niesamowitego i spersonalizowanego.
 • Święta okolicznościowe
  Wiele dekoracji jest tworzonych na specjalne święta okolicznościowe. Na Wielkanoc mamy zajączki, kurczaczki, jajka. Na Boże Narodzenie pojawiają się choinki, bałwanki, renifery, bombki. W Walentynki prym wiodą serduszka. Każdy z nas wie, jaka jest symbolika danych świąt. Markety pękają w szwach, byśmy nakupili masy niepotrzebnych czasem rzeczy. My podpowiemy jak w prosty sposób poradzić sobie z tematem dekoracji na dane święto okolicznościowe.
 • Ogród
  Posty z radami, w jaki sposób urządzić przestań w sąsiedztwie swojego domu. Jakie rośliny się lubią, a jakim swoja bliska obecność przeszkadza? Kilka słów o szkodnikach. Ogród jednak będzie traktowany tu jako wartość estetyczna i nie będziemy pisać rozprawek z dziedziny hodowli ziemniaków.
 • Balkon/ Taras
  Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy z Was mają możliwość założenia sobie ogródka i osoby posiadające mieszkania, mogą pozwolić sobie jedynie na luksus posiadania ładnego tarasu lub balkonu. W jaki ciekawy sposób można urządzić takie miejsce? Odpowiemy na pytania, jak sprawić, by przebywanie na własnym małym, ciasnym kawałku świata zewnętrznego stworzyć coś niepowtarzalnego.
 • Ślub
  Temat dla nas chyba najprzyjemniejszy z możliwych. Wydarzenie tak ważne, jak ślub niesie ze sobą niewyczerpane koncepcje i pomysły, a przedmiotów do dekoracji jest tu mnóstwo. Zaczynając na bukietach ślubnych, przez dekoracje samochodów dochodzimy do aranżacji kościołów oraz sal weselnych. W tej kategorii pozwolimy sobie odpowiedzieć na Wasze pytania. Podsunąć inspiracje, sugestie i rady, które pomogą Wam przeżyć jeden z najważniejszych dni Waszym życiu w sposób wyjątkowy.
Social Media:

10 thoughts on “Jak zaczęłyśmy przygodę z florystyką? O czym będzie ten blog?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *