Święta okolicznościowe

Dzień Babci i Dzień Dziadka. Prezenty DIY.

Witam wszystkich w kolejnym wpisie. Dziś i jutro jak wiecie, świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Niektórzy z Was posiadają jeszcze dziadków, niektórzy jak ja niestety już nie. Najważniejszy jest fakt, że pamiętam o nich, a w szczególności o moim dziadziusiu, którego noszę bardzo głęboko w moim sercu. Zawsze mnie wspierał i trzymał w kciuki za moje plany. Kibicował mi przy każdej okazji i nie zapomnę tego do końca swojego życia.
Dziadkowie są od tego, aby rozpieszczać swoje wnuki. W tych szczególnych dwóch dniach w roku jednak to my musimy sprawić, by poczuli się wyjątkowo. Oprócz góry miłości nasza babcia i dziadek najbardziej ucieszą się z własnoręcznie wykonanych prezentów. W związku z tym przygotowałam dla Was dwa łatwe do zrobienia prezenty nawet przez dzieci. Dorośli oczywiście też mogą skorzystać z pomysłów. Bądźmy jednak przy wykonywaniu prezentów przez najmłodszych, by czuwać nad sytuacją, a w razie potrzeby pomóc.


Propozycja dla babci
Dla naszych najukochańszych babć przygotowałam ozdobną świecę, którą można postawić w kuchni lub w salonie. Mamy naszych mam lubią chwalić się dokonaniami swoich wnuków przed znajomymi, więc z pewnością dekoracja zostanie wyeksponowana i chwalona przy każdym spotkaniu towarzyskim.

Materiały:

 • Świeczka – zależy od Waszego gustu, ja wybrałam oliwkową pod kolor kuchni
 • Dodatki – skorzystajmy z tego, co nam zostało po świętach. W moim przypadku to:
 • Laski cynamonu
 • Koronka
 • Anyż
 • Juta
 • Klej na gorąco, ale jeśli będą robić to maluchy, to klej biurowy w tubie wystarczy.

 

Wykonanie:
Jutę obciąć tak, by pasowała do obwodu świecy, owinąć i skleić oba końce ze sobą. Koronki będzie potrzebne mniej więcej drugie tyle, co juty. Przyklejamy jeden koniec koronki w miejscu sklejenia juty i teraz na przemiennie dajemy pod koronkę cynamon a na nią anyż. Każdą rzecz przyklejamy solidną kroplą kleju, aby się wszystko trzymało. Gotowe. Pamiętajcie, że dzieci mogą przykleić tu np. wcześniej pomalowany farbą makaron, koraliki lub guziki. Zamiast koronki mogą użyć wstążki. Nie ograniczajcie ich wyobraźni.
W planach mam osobny post jak samodzielnie wykonać świecę. Wypatrujcie, więc go na blogu.

 

Propozycja dla dziadka
Dla dziadka zrobiłam deskę do powieszenia na ścianie, łatwe do wykonania dla malucha a z pomocą rodziców sama przyjemność. Na początek zaplanujmy wzór, ja wybrałam napisy, ale może czyjś dziadek jest wędkarzem i smyk narysuje mu np. rybkę lub po prostu portret rodziny, lub drzewo genealogiczne. Najlepiej zapytać dziecko, z czym kojarzy mu się dziadek i pomóc mu ten pomysł przenieść na deskę.

Materiały:

 • Drewniana deska do krojenia chleba, wielkość, jaką sobie wybierzecie
 • Farby
 • Pędzelki
 • Cienkopis
 • Ołówek

Wykonanie:
Na desce robimy podstawowy szkic, w razie pomyłki zawsze możemy zmazać źle narysowaną kreskę. Następnie obrysowujemy cienkopisem, maluchowi łatwiej będzie wypełnić farbami środek. Teraz już tylko wybieramy kolory i malujemy. Czekamy do wyschnięcia i możemy zaimpregnować. Dla dzieci proponuje lakier do włosów a starszym lakier do drewna bezbarwny. Choć ja od lat używam lakiery do włosów i jestem zadowolona.

 

 

Mam nadzieję, że propozycje się Wam podobają i, mimo że na ostatnią chwilę to może ktoś z Was skorzysta i przygotuje prezent na Last Minute.
Pozdrawiam,
Magda.

 

Social Media:

1 thought on “Dzień Babci i Dzień Dziadka. Prezenty DIY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *