Najlepiej zacznijmy od faktu, że kolor naszych zębów  w głównej mierze zależny jest od naszych genów, a na to niestety nic nie poradzimy. Dodatkowo przebarwienia powstają z powodu 3 grzechów głównych jakich dokonujemy na zębach: picie dużej ilości kawy, spożywanie czerwonego wina oraz palenie papierosów. To najpopularniejsze skutki pojawiania się przebarwień. W moich kręgach nie ma chyba osób, które wyobrażają sobie inny początek dnia niż gorąca, aromatyczna kawa, a do niej papieros. Często też do posiłków pijemy czerwone, wytrawne wino i już mamy cały komplet przyczyn dlaczego nasze zęby wyglądają tak, a nie inaczej.
Googlując „wybielanie zębów” pierwsze co możemy znaleźć to „wybielanie zębów domowymi sposobami”. Nigdy nie byłam zwolenniczka tego typu działań, bo jako posiadaczka dość wrażliwego szkliwa wiem jak łatwo można nieco przesadzić i nabawić się problemów. Osobiście nie polecam nacierania zębów sodą w jakikolwiek sposób, spalonymi zapałkami, bo i takie udziwnienia słyszałam. 
Kilka miesięcy temu odbyłam w pracy obowiązkowe szkolenie dla kelnerów. Oprócz faktu, że Pan był bardzo za starą szkołą kelnerską co nie do końca mi odpowiadało to pamiętam jak powiedział coś bardzo istotnego: „Pamiętajcie, by zawsze dbać o dłonie i zęby”. Rozumiem czemu o dłonie, ponieważ to je głownie eksponujemy podwajając wszystko do stołu, ale zęby? Zanim zadałam pytanie już spieszył z odpowiedzią: „Jeżeli coś pójdzie nie tak, a zdarzają się takie sytuacje to jak je rozwiązujecie? Oczywiste, że uśmiechem. Goście nie przychodzą tu, by wytykać Wasze błędy, nie przychodzą też oglądać ponurej obsługi, która jest tu za karę, więc macie gości obdarowywać uśmiechem przy każdej możliwej okazji. Wasz uśmiech musi być w tym wypadku idealny, bo po co pokazywać coś co nie wygląda estetycznie i nie cieszy oka? W mojej branży mamy w tym swój interes i na prawdę tego nie ukrywam, bo zadowolony gość równa się spory napiwek, a w głównej mierze z tego się utrzymujemy.
Przejdźmy teraz do zupełnie innej sytuacji. Szykujesz się na randkę. Chcesz nieco poszaleć z makijażem. Robisz kreskę eyelinerem, policzki rumienisz za pomocą różu, a na usta nakładasz krwistą, czerwoną szminkę. Spoglądasz w lustro uśmiechasz się z zachwytu i by dodać sobie otuchy, co widzisz? Twoje zęby są żółte, czerwona szminka jeszcze bardziej podkreśla ten fakt. Zmywasz czym prędzej szminkę, zastępujesz delikatnym błyszczykiem i biegniesz na randkę nieco zawstydzona tym faktem. Zakończenie tej historii powinno być oczywiście zupełnie inne i same dobrze wiecie jakie, co więc zrobić, by biel naszych zębów była tak idealna, by nie przeszkadzała nam w normalnym życiu?
Reklamy, gazety, tabloidy wszędzie widnieją perfekcyjne sylwetki, idealne twarze, a na nich śnieżno-białe uśmiechy. Chyba nikogo z nas już to nie dziwi. Co zrobić, by mieć idealny uśmiech i ile taka przyjemność może nas kosztować? Jak już pisałam na początku postu nie jestem zwolenniczką domowych sposobów wybielania, nie wierze też w cudowne plastry, nakładki czy pasty do zębów, które w 14 dni sprawią, że nasze zęby będą zdecydowanie bielsze. Sądzę, że takich zabiegów powinno się dokonywać pod okiem specjalisty, który będzie doskonale wiedział co może zaszkodzić naszym zębom przy tego typu działaniach i nas przed tym uchroni. Doskonale będzie też wiedział, który z rodzajów zabiegów przyniesie nam jak najlepszy efekt, a przy tym będzie najmniej inwazyjny. Cena za wybielanie zębów waha się między 350, a 1200 zł. Chcesz być piękna to płać. Zdecydowanie bardziej podoba mi się to stwierdzenie niż „Chcesz być piękna to cierp”. Podsumowując jestem jak najbardziej za wybielaniem zębów, ale róbmy to z głową i nie oszczędzajmy nawet przy błahych zabiegach estetycznych nie zapominajmy o zdrowiu i nie oszczędzajmy na nim, bo jeżeli je stracimy to żadne pieniądze nie będą w sanie cofnąć czasu.

zdj. pinterest

Social Media:

3 thoughts on “Wybielanie zębów.”

  1. wybielałam zęby w domowym zaciszu chyba Biała Perłą, po 3 aplikacjach żelu moje zęby stały się MEGA wrażliwe nic nie mogłam pić, jeść…

  2. Ja wybielam zęby paskami Crest, boli jak cholera, ale efekt jest spektakularny, no ale wiadomo – ból też nieziemski:) Chociaż znoszę to z uśmiechem dla pięknego uśmiechu:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *