Najszybciej sprzedający się debiut dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku.

Co 6 sekund ktoś w Stanach Zjednoczonych kupuje tę książkę.

Miliony egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. 

Powieść ukaże się w 44 krajach. 

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni. I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza. 

Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu. 

Znakomity thriller. Nie mogłem się oderwać przez całą noc. Stephen King 

Pasjonująca, pełna napięcia i nieprzewidywalna. Po prostu nie mogłam jej odłożyć. Nie do przegapienia! Tess Gerritsen 

Co za postaci, co za sytuacja, co za książka! To Alfred Hitchcock nowego pokolenia. Terry Hayes 

Pomysłowa, pełna napięcia i porywająca! Nie mogłam się domyślić do samego końca. Lisa Gardner

 Paula Hawkins – zanim została pisarką, przez piętnaście lat pracowała jako dziennikarka. Urodziła się i wychowała w Zimbabwe, obecnie mieszka w Londynie. Prawa do wydania jej pierwszej powieści kupiły 44 kraje, zaś prawa filmowe sprzedano wytwórni Dreamworks.  

Źródło: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produktow/szczegoly-produktu/product-4892742/ 

Widząc książkę jako numer jeden w rankingu książek na moim ulubionym portalu lubimyczytac.pl musiałam ją kupić. Czekałam na moje dłuższe wolne w tym miesiącu (tak, całe 3 dni błogiej beztroski), by siąść i spokojnie zanurzyć się w lekturze.

Początkowo akcja rozgrywa się dość wolno, rzekłabym że w pewnym momencie zatrzymałam się, odłożyłam książkę i patrząc na jej okładkę zastanawiałam się nad jej fenomenem. Nie polubiłam głównej bohaterki Rachel, bo jak można doprowadzać się do stanów upojenia alkoholowego gdzie nie mamy władzy nad swoim ciałem. Ba! Nawet nie pamiętamy co działo się z nami zeszłej nocy. Akcja w pewnym momencie ustała, ktoś zaginął, nasza „cudowna” bohaterka pierwszoplanowa staje się coraz bardziej żałosna.

Znika kobieta, a jej poszukiwania nie idą pomyślnie. Wiele tropów, zagadek. Okazuje się, że nawet jej mąż nie wie kim na prawdę była kobieta u jego boku. Kim jest dziewczyna która chce mu pomóc w poszukiwaniach i dlaczego policja jej nie wierzy? Jaki ma związek z jego sąsiadami?

W powieściach tego typu zwykle podczas lektury mam już swoich podejrzanych i rozważam przebieg zbrodni oraz motywy. Tutaj nie powiem zakończenie wywarło na mnie bardzo pozytywne zaskoczenie, bo nigdy, ale przenigdy nie wytypowałabym takiego przebiegu wydarzeń i rozwiązania zagadki. Sądzę, że jest to spowodowane faktem, że autorka bardzo dozuje nam informacje i kolejno, pomału, budując napięcie odkrywa karty. Zdecydowanie druga część książki, tuż po rozwinięciu się akcji wciąga i nie możemy się oderwać od kolejnych stron.

Plus należy się autorce również za pokazanie problemu jakim jest alkoholizm. Ukazanie psychologicznych portretów bohaterów wyszło jej fenomenalnie. Opisy podróży pociągiem do wyimaginowanej pracy Rachel są również bardzo realistyczne. Możemy poczuć, że razem z nią podróżujemy tym pociągiem.

Sądzę, że osoby odpowiedzialne za marketing tej książki osoby powinny dostać nagrodę, bo mimo, że jakoś konkretnie nie zwala z nóg, to pierwsza powieść tej autorki, a mimo to udało jej się osiągnąć tak wielki sukces. Czekam teraz na film i jego zgodność z książką, bo prawa do jej ekranizacji wykupił Dreamworks, więc spodziewam się czegoś zachwycającego.

Czytaliście? Polecacie?

Social Media:

18 thoughts on “Kącik czytelniczy: „Dziewczyna z pociągu”.”

 1. Mnie książka podobała się właśnie ze względu na główną postać – nierozgarniętą, przeciętną i wzbudzającą politowanie dziewuchę. Bohaterka odstręcza od siebie czytelnika przez praktycznie cały bieg akcji, trudno się z nią zidentyfikować i kibicować w jej poczynaniach. Ten zabieg sprawił, że książka była interesująca i na swój sposób świeża, bardzo dobrze mi się ją czytało. Oczywiście jest literatura rozrywkowa, jeśli ktoś liczy na coś więcej to się zawiedzie.

 2. Mnie książka podobała się właśnie ze względu na główną postać – nierozgarniętą, przeciętną i wzbudzającą politowanie dziewuchę. Bohaterka odstręcza od siebie czytelnika przez praktycznie cały bieg akcji, trudno się z nią zidentyfikować i kibicować w jej poczynaniach. Ten zabieg sprawił, że książka była interesująca i na swój sposób świeża, bardzo dobrze mi się ją czytało. Oczywiście jest literatura rozrywkowa, jeśli ktoś liczy na coś więcej to się zawiedzie.

 3. Hej, jeszcze nie czytałam tej książki, ale wiele słyszłam pozytywnych opinii na jej temat. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na http://www.lap-stajla.blogspot.com

 4. Hej, jeszcze nie czytałam tej książki, ale wiele słyszłam pozytywnych opinii na jej temat. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na http://www.lap-stajla.blogspot.com

 5. Czytałam tę książkę i jestem pod jej ogromnym wrażeniem.
  Do samego końca nie wiedziałam kto zabił.
  Osobiście ją polecam !!!

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

 6. Czytałam tę książkę i jestem pod jej ogromnym wrażeniem.
  Do samego końca nie wiedziałam kto zabił.
  Osobiście ją polecam !!!

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *