Opis od wydawnictwa:
Przed Numerem Cztery, trójka członków Loryjskiej Gardy została pojmana i zabita. Ich historie nie zostały opowiedziane – aż do teraz…
Numer Jeden dopadli w Malezji.
Numer Dwa w Anglii.
Numer Trzy w Kenii.
Teraz po raz pierwszy poznasz ich historię – jak odkrywali swoje moce, jak ukrywali się przed Mogadorczykami i kiedy zaczęli uciekać, w obawie o swoje życie.

Pochwały dla serii Dziedzictwa Loryjskie:
„Pełna napięcia, ekscytująca, pełna energii” – Observer
„Nie sposób oderwać się od lektury” – The Times
„Akcja i napięcie, które cię zadziwią” – Sunday Times

Szczegóły:
Tytuł oryginału: The Lost Files: The Fallen Legacies
Data wydania: 25 września 2013
ISBN: 9788377784785
Liczba stron: 160
Słowa kluczowe: lorien
Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction

Źródło informacji: 
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/188986/zaginiona-kartoteka-utracone-dziedzictwa
http://www.burdaksiazki.pl/ksiazki,1,27,699,zaginiona-kartoteka-utracone-dziedzictwa.html

Moja opinia:

Rozejrzyj się wokół… Są wśród nas. Obserwują … Problemu nie ma, jeśli nie jesteś Gardem. Przynajmniej na razie możesz czuć się bezpieczny. Wszystko zacznie Cię interesować, jak ukończą polowanie. Wtedy przyjdzie pora na ludzkość i naszą planetę Ziemię.

Nie zaczęłam od początku cyklu, czyli nic nowego w moim przypadku. Po poszukiwaniach w sieci dowiaduje się, że to trzecia część serii „Zaginiona kartoteka„. Tom ten diametralnie różni się od pozostałych części, może dlatego też nie odczułam żadnego braku informacji. Nie odniosę się do innych części, bo najzwyczajniej w świecie jeszcze ich nie znam, ale jak już dopadnę je w swoje ręce, nie omieszkam podzielić się opinią.

Głównym bohaterem jest syn dyktatora Mogadorczyków. Zostaje mu powierzone ciężkie zadanie. Ma udać się w najgłębiej skrywane myśli wroga, by wydobyć z nich istotne informacje na temat całej misji. Co, jednak jeśli w chłopcu pojawią się wątpliwości? Rodziny nie wybieramy, a dorastanie w ciągłym poczuciu misji nie należy do najłatwiejszych. Czasem jednak zdarzają się rzeczy, które mają istotny wpływ na nasze postępowanie, a zmiany, jakie w nas zachodzą, są nieodwracalne. Czy i tym razem tak będzie?

Intrygująca lektura, która pochłonęła mnie bez reszty. Trzy godziny czytania i nawet nie wiem, kiedy powieść się skończyła i pozostawiła taki niedosyt. Szczerze przyznam, że już mam w pogotowiu kolejną część, ale omyłkowo kupiłam niestety nie z tej serii, więc w najbliższym czasie czeka mnie wycieczka do księgarni.

Książka zdecydowanie polecana fanom science fiction w dość niekonwencjonalnym wydaniu. Nie czytam zbyt wielu dzieł z tego gatunku, ale zwykle akcja przeczytanych przeze mnie powieści działa się w dalszej przyszłości, a już w szczególności w przestrzeni kosmicznej lub na innej planecie, a nie na naszej Ziemi. Nikt nie chciał zawładnąć naszym światem od środka. Intrygująca, zagadkowa lektura ukazująca walkę wewnętrzną bohatera. Zdecydowanie polecam.

Książka przeczytana w ramach wyzwania „Pod hasłem”.
Social Media:

10 thoughts on “Kącik czytelniczy: Pittacus Lore „Zaginiona kartoteka. Utracone Dziedzictwa”.”

  1. Nie słyszałam o tej książce, natomiast twoja recenzja mnie zaciekawiła. Może w wolnej chwili po nią sięgnę 😀

  2. Zupełnie nie moja tematyka, ale myślę, ze ta książka byłaby idealnym prezentem dla jednego z domowników 🙂

  3. Przeczytałam recenzję i stwierdzam, że to niestety książka kompletnie nie dla mnie. Ale wierzę, że koneserom gatunku może się podobać 🙂

  4. Ja jestem zupełnie na przeciwległym biegunie czytelniczym 🙂 Zgłębiam tajniki słow life i wszędobylnego minimalizmu. Czekam teraz na książkę "Chcieć mniej".

  5. Miłośniczką science fiction nie jestem, ale bd miała na uwadze ten tytuł przy ewentualnych prezentach. Pozdrawiam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *