Matowe pomadki od KOBO Professional z letniej kolekcji to szminki, które używam od święta. Nie miałam ostatnio zbyt wielu ważnych wyjść stąd też takie opóźnienie w recenzji. W kolekcji znajdziemy sporo ciemnych kolorów, które idealnie sprawdzą się w makijażu wieczorowym. Przy moim typie urody jedynie dwie z nich możemy potraktować jako pomadki na co dzień.

Produkt zamknięty jest w przepięknym opakowaniu. Czarny mat idealnie komponuje się z przeźroczystymi elementami ukazującymi kwiaty. Patrząc z góry, jesteśmy w stanie stwierdzić, z którym odcieniem mamy do czynienia. Połączenie elegancji z praktycznością tutaj na duży plus dla marki.

Pomadki jak najbardziej są matowe na ustach i mają dość kleistą strukturę przy nakładaniu, która sprawia, że są trwalsze. Osobiście sceptycznie ostatnimi czasy podchodzę do tradycyjnych szminek, zdecydowanie wolę te w płynie, ale tutaj obawy były kompletnie nieuzasadnione. Produkt bez problemu rozprowadza się na ustach i pozostaje na nich przez dobrych parę godzin. Producent informuje na opakowaniu „nasycone kolory i trwały, matowy efekt”, nie sposób się z nim nie zgodzić.

Szminki pachną wanilią. Ten zapach utrzymuje się przez około godzinę, ale zwykle już po pół godziny przyzwyczajam się do woni i jej nie wyczuwam. Zawsze zabieram ze sobą pomadkę w razie koniecznych poprawek, bo po kilkukrotnym jedzeniu i piciu usta nie wyglądają zbyt estetycznie (kolor jest widoczny, ale nie wygląda już tak atrakcyjnie i świeżo). Ważne jest, by przy ponownej aplikacji zetrzeć starą warstwę, a następnie nałożyć nową, bo takie domalowywanie powoduje, że produkt nie jest nałożony równomiernie i jest mniej trwały.

KOBO Professional to marka, którą bardzo lubię i często sięgam po jej kosmetyki. Testy tych szminek tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że produkty są dobrej jakości i naprawdę w przystępnych cenach jesteśmy w stanie wejść w posiadanie swoich kosmetycznych ulubieńców. Przeglądając ostatnio wiele urodowych podsumowań roku 2016, zauważyłam wiele kosmetyków tej marki. Nie bez powodu sądzimy, że są one naszymi MUST HAVE każdej Polki.

Social Media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *