http://lubimyczytac.pl/ksiazka/172262/krag/opinia/12332983#opinia12332983
Już na wstępie zaznaczam, że nie czytałam poprzedniego dzieła tego autora, czyli „Bielszego odcienia śmierci”. Fakt ten nie zakłócił mi jednak w żaden sposób odbioru tej książki.
Już od początku spotyka nas dość wartka akcja powieści. Z jednej strony autor przedstawia nam obraz porwanej kobiety, z drugiej zaś nietypowego morderstwa jednej z wykładowczyń kursów przygotowawczych renomowanej szkoły. Rozwój akcji, motyw seryjnego zabójcy, tajemnicza sprawa wypadku autokarowego sprawiają, że nieraz podczas czytania miałam gęsią skórkę lub nie mogłam wręcz zasnąć w nocy. Ciągle pojawiające się nowe tropy, poszlaki, kolejne morderstwo hodowcy agresywnych psów sprawiają, że czytelnik nie jest w stanie przewidzieć zakończenia. Połączenie kariery i życia prywatnego głównego bohatera (Martin Servaz) są dość nietypowe. Czytelnik czuje jego rozterki, które wcale nie ułatwiają prowadzenia śledztwa.
Do ostatnich stron czytałam książkę z zapartym tchem. Podkreślam, że nie jest to lektura dla osób o słabych nerwach. Zbyt barwne opisy morderstw lub też opisy ofiar nie każdemu mogą przypaść do gustu.

Serdecznie polecam dla osób lubiących dość szybko rozgrywające się kryminały, choć powieść ma ponad 500 stron to nawet nie będziecie w stanie stwierdzić kiedy je pochłonęliście. 
Zapraszam również na opinię: 
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/172262/krag/opinia/12332983#opinia12332983
Będzie mi bardzo miło, gdy postanowicie dać mi za nią plusa.
Social Media:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *