INTRYGUJĄCE WSPOMNIENIA WSPÓŁPRACOWNICZKI GEORGE’A W. BUSHA

Dana Perino, była rzeczniczka prasowa Białego Domu, a także prezenterka stacji Fox News’, w inspirującej i momentami zaskakującej książce Dobre wieści opowiada o pracy w amerykańskiej administracji rządowej, przekazując skuteczne porady dotyczące tego, jak osiągnąć sukces zawodowy. 

W swojej karierze zawodowej Dana widziała już niejedno. Stojąc w obliczu trudnych do pokonania problemów i osobistych lęków, nauczyła się tego, że w życiu trzeba się spodziewać dosłownie wszystkiego, a we wszelkich wydarzeniach, nawet tych mrożących krew w żyłach, należy zawsze znajdować coś pozytywnego. Swoją opowieść autorka zaczyna od wspomnień z okresu dzieciństwa, które spędziła w Wyoming i w Kolorado. Nawiązuje także do przypadkowego spotkania w samolocie, które już na zawsze odmieniło jej życie. Następnie – z właściwą sobie szczerością i uroczym dowcipem – opowiada o kolejnych podejmowanych pracach, które rodziły poczucie frustracji i narastającego niezadowolenia. Moment zwrotny w życiu Dany nastąpił w Waszyngtonie, kiedy zaczęła pracować w administracji Busha. 

W tej intrygującej książce czytelnicy znajdą mnóstwo praktycznych wskazówek. Autorka podpowiada, jak w życiu zawodowym być przekonującym, nie tracąc przy tym wdzięku ani klasy. Przekazuje też wiele ciekawostek o zasadach protokołu dyplomatycznego czy regułach określających savoir-vivre. Jako osoba, która nadal wierzy w to, że rozwiązaniem kluczowych problemów na arenie globalnej jest współpraca i podejmowanie wspólnych wysiłków w dążeniu do postawionych celów, Dana oferuje proste i skuteczne porady dotyczące usprawnienia jakości zarówno dyskursu publicznego, jak i naszej codziennej komunikacji, znajdującej odzwierciedlenie między innymi w rozmowach, które dzień w dzień prowadzimy ze swoimi znajomymi, członkami rodziny oraz współpracownikami. 

FASCYNUJĄCA LEKTURA, KTÓRA POKAZUJE, JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES W PRACY ZAWODOWEJ, ZREALIZOWAĆ POSTAWIONE CELE I NAUCZYĆ SIĘ SKUTECZNIE PREZENTOWAĆ WŁASNE STANOWISKO
Must-read dla każdego, komu marzy się praca w obszarze komunikacji społecznej!
=====================
Dana Perino prowadzi jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych zatytułowany The Five. Była pierwszą kobietą z ramienia republikanów, która jako rzeczniczka prasowa reprezentowała Biały Dom. Przez ponad siedem lat pracowała w administracji George’a W. Busha – po atakach terrorystycznych 11 września między innymi w Departamencie Sprawiedliwości. Mieszka na Manhattanie z mężem Peterem McMahonem oraz psem Jasperem. 

Ta książka to prawdziwy skarb – szczera i poruszająca, prosta w wymowie i bezpretensjonalna. Bogata w zestaw praktycznych, a nawet etycznych porad dla każdego, kto zaczyna pracować w komunikacji społecznej. Zabawna i pełna ciekawych opowieści.
– Peggy Noonan
Uroczy memoir, zarówno wzruszający, jak i pełen mądrych opowieści oraz bezcennych lekcji życiowych. Zapis fascynującej podróży, dzięki której Dana Perino finalnie znalazła się na samym szczycie. Ujmująca lektura!
– Charles Krauthammer

Źródło: http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/dobre-wiesci/ 

Moja opinia:

Po pierwszych stronach książki nie wiedziałam czy spodziewać się bardziej biografii autorki czy też porad jak odnieść w życiu sukces. Autorka przedstawia nam w pierwszej części lektury swoje dzieciństwo oraz zdarzenia w życiu, które miały wpływ na jej charakter. Dokładnie opisuje nam też członków swojej rodziny, by ukazać swoje pochodzenie. Obrazuje to jak zwykłą dziewczyną była i motywuje tym samym, że każdy z nas nie ważne skąd pochodzi jest w stanie tak pokierować swoim życiem, by odnieść sukces.

W tej książce znajdziemy frustracje młodej Amerykanki, jej kryzys w wieku 25 lat i chęć zdobywania doświadczenia zawodowego. Pokazuje nam jak bardzo otoczenie na nią wpłynęło, ilu wspaniałych ludzi na swej drodze spotkała. Trudy jej pracy oraz jej zaangażowanie, gdzie często rodzina spadała na drugi plan się opłaciły. Idealnie opisuje momenty gdzie nie miała już siły nie tyle psychicznej, lecz fizycznej. Opisuje nam od podszewki jak wygląda droga na sam szczyt, że wbrew wszelkim przekonaniom nie jest ona usłana różami.

Dzięki tej powieści idealnie zorientowałam się jak wygląda organizacja Białego Domu. Normalne, bezproblemowe dni należą tam do rzadkości, a prezydenta Stanów Zjednoczonych wspiera cała masa ludzi. O George W. Bush’u niewiele wiedziałam przed lekturą tej książki. Jedyne informacje jakie posiadałam to chyba fakt, że był prezydentem Stanów Zjednoczonych, gdy był atak terrorystyczny na WTC i to on zmagał się z trudami wojny w Iraku i Afganistanie. Autorka ukazuje tu wyrozumiałość, cierpliwość i oddanie prezydenta dla kraju, którym przyszło mu rządzić. Nie sądziłam, że autorka opisze tak bliską więź jaka łączyła ją z prezydentem. Można by śmiało posunąć się o stwierdzenie, że „był dla niej jak ojciec”.

Druga część to porady praktyczne co robić, a przede wszystkim jak robić, by odnieść życiowy sukces i czytając tą część zauważyłam jakie błędy sama popełniam. Myślę, że te rozdziały przyczynią się do tego, że na niektóre sprawy spojrzycie z zupełnie innej perspektywy. „Wyścig szczurów” co idealnie widać w dużych korporacjach nieraz zabiera nam człowieczeństwo. Dana Perino udziela nam rad co zrobić, by w tym wszystkim zachować jakiś złoty środek. Co powinniśmy robić, czego nie, co jest taktowne, a czego zupełnie nie powinniśmy mówić, by nie tylko nie urazić drugiej strony, ale też samym nie zostać wyśmianym przez tłumy. Pamiętajmy, że w epoce Social Media, Internetu i ogólnego dostępu do informacji nie trudno popełnić faux pas.

Podsumowując książka jest biografią oraz lekcją życia, pokory, przepisem na sukces byłej rzeczniczki Białego Domu – Dany Perino. Obecnie tą przesympatyczną kobietę możecie znaleźć w programie „The Five” w amerykańskiej telewizji Fox' News. Polecam każdemu kto stoi na życiowym rozdrożu i niekoniecznie wie co ma ze sobą zrobić. Szczególnie proponuję tę lekturę tegorocznym maturzystką, które jeszcze rozważają za i przeciw pójścia na studia i podjęciu życiowej decyzji jaki kierunek wybrać. Dana na pewno Wam nieco przybliży jakich rad powinnyście słuchać, a jakich już niekoniecznie.

Spójrzcie na Danę w „The Five”:

Bonusik z Instagrama:

Social Media:

6 thoughts on “Kącik czytelniczy: Dana Perino „Dobre Wieści”.”

  1. To nie lada gratka zajrzeć do Białego Domu 🙂 Nie wiem, może kiedyś się skuszę 🙂

  2. To nie lada gratka zajrzeć do Białego Domu 🙂 Nie wiem, może kiedyś się skuszę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *