„Historia obrazów dla dzieci” to książka napisana przez trzy wyjątkowe osoby. Pierwszą z nich jest David Hockney, czyli znany i ceniony artysta naszych czasów. Tworzy w wielu technikach, które objaśnia w prosty sposób na stronach tej książki. Martin Gayford to znawca i poważany krytyk sztuki. Natomiast Rose Blake to największa fanka Davida Hockneya i ilustratorka tej książki.

Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Chętnie sięgnę po „Historię obrazów” w wersji dla dorosłych. Książka dla dzieci jest napisana prostym językiem, szczegółowo i jasno wyjaśnia, po co człowiekowi obrazy, jak je tworzyć, jak zmieniały się na przestrzeni wieków. Skłania młodych czytelników do refleksji na temat tego, w jakim kierunku podąża sztuka. Każdy z rozdziałów zawiera kilka obrazów dopasowanych do danego tematu, tak by nawet najmłodsi czytelnicy zrozumieli ewolucję sztuki i używane techniki oraz materiały. Zresztą sami zobaczcie, jak pięknie została wydana ta książka.

 

„Historia obrazów dla dzieci” motywuje do tworzenia obrazów przez dzieci. Pokazuje, jak w dzisiejszych czasach możemy je kreować za pomocą smart fonów czy komputera. Jak wynalazki techniki ułatwiły nam samodzielne tworzenie sztuki i dzielenie się nią. Wystarczy kilka kliknięć i już nasze „arcydzieło” może zobaczyć nawet kilka milionów ludzi na całym świecie poprzez np. social media.

Na moim Instagramie mogliście zobaczyć już mój wieczór z tą książką. Czy jest ona jedynie dla dzieci? Absolutnie nie! Idealnie sprawdzi się dla mniej wymagających czytelników, którzy chcieliby przypomnieć sobie podstawy na temat historii sztuki. Jednak jeśli jeszcze jesteście na etapie poszukiwania prezentów dla najmłodszych, a w rodzinie macie małych Picassów to już wiecie, co sprawdzi się pod ich choinką.

Link do szczegółowego opisu książki przez wydawnictwo Rebis: KLIK

Jakie według Was powinny być idealne książki dla dzieci?

Social Media:

2 thoughts on “Kącik czytelniczy: „Historia obrazów dla dzieci” Martin Gayford, David Hockney, Rose Blake.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *